Jučer su federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor RTVFBiH Bakir Hadžiomerović u Mostaru potpisali Sporazum o dodjeli sredstava, kojim se uređuje korištenje sredstava odobrenih za realizaciju projekta: Unapređenje i stabilizacija programskog, produkcijskog i tehnološkog sistema RTVFBiH.
Vrijednost ugovora je sedam miliona maraka.
Riječ je o novcu koji je osiguran iz javnog poziva za unapređenje radio-televizijske djelatnosti, što je planirano i utvrđeno budžetom Federacije BiH.
Ministrica Katić istakla je da je kroz ovaj program u protekle tri godine izdvojeno gotovo 11 miliona KM za podršku razvoju radio-televizijske djelatnosti.
Generalni direktor RTVFBiH Bakir Hadžiomerović naglasio je da će sredstva biti usmjerena na unapređenje tehničkih i kadrovskih kapaciteta Federalne televizije, ali i na jačanje saradnje s Radiotelevizijom Bosne i Hercegovine.

