Rudarima iz Zenice plata do 25. juna

Ozbiljna su kašnjenja

Redakcija
1 min čitanja
Foto: Fena

Rudari koji su u toku ove sedmice protestirali te dio njih i tokom noći ostajao u Domu rudara Rudnika mrkog uglja Zenica, nakon što su dobili obećanje o isplati plata i naknada, otišli su svojim kućama, ali će se na posao vratiti tek nakon realizacije obećanih isplata – kaže predsjednik Sindikata RMU Zenica Nedžad Duraković, piše Fena.

- Marketing -

“Na jučerašnjem sastanku u Sarajevu dogovoreno je da će plata i topli obrok za april te topli obrok za mart biti isplaćeni do 25. juna, a majska plata i topli obrok, s obzirom da bi početkom jula trebao biti realiziran zajam kod Svjetske banke, u prvoj trećini jula”, navodi Duraković.

Kako je dodao, tada će se steći i uslovi za povratak radnika koji su bili angažirani na izvlačenju opreme, a koji su, još i prije ovosedmičnih protesta, prekinuli s radom.

Radnici angažirani na zakonski obaveznim inspekcijskim poslovima nisu ni obustavljali rad

Podijeli ovaj članak