Tarik Muharemović se izvinio

Zbog suspenzije nakon isključenja on neće biti na raspolaganju selektoru za naredni susret protiv Katara u srijedu

Redakcija
1 min čitanja
Tarik Muharemović (Foto: EPA)

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Tarik Muharemović izvinio se saigračima, stručnom štabu i navijačima zbog crvenog kartona koji je zaradio u utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva protiv Švicarske, preuzimajući punu odgovornost za situaciju koja je, kako je naveo, dodatno otežala posao ekipi.

- Marketing -

Muharemović je do samog finiša susreta bio među najzapaženijim igračima na terenu, ali je nakon starta kao posljednji igrač odbrane isključen direktnim crvenim kartonom, čime su umanjene šanse Bosne i Hercegovine da dođe do povoljnijeg rezultata. Švicarci su iskoristili igrača više i rutinski slavili pobjedu od 4:1, prenosi Anadolija.

U obraćanju javnosti istakao je da osjeća potrebu da se izvini zbog svog poteza te naglasio da mu je žao što je ekipu doveo u težu situaciju.

Iako je poraz ostavio gorak trag, bh. defanzivac poručio je da reprezentacija i dalje ima priliku ostvariti zacrtane ciljeve na turniru.

“Imamo još jednu utakmicu i još uvijek možemo ostvariti naše snove. Dat ćemo sve od sebe do kraja. Vjerujem u nas i tako će uvijek biti”, naveo je Muharemović, zahvalivši navijačima na porukama podrške.

Zbog suspenzije nakon isključenja, Muharemović neće biti na raspolaganju selektoru za naredni susret protiv Katara u srijedu.

Podijeli ovaj članak