Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić sastao se danas u sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu s rezidentnom koordinatoricom Ujedinjenih nacija (UN) u Bosni i Hercegovini Arnhild Spence.
Rezidentna koordinatorica Spence istakla je tokom sastanka da Ujedinjene nacije sa svojih 19 organizacija niz godina ostvaruju dobru saradnju s vlastima u Bosni i Hercegovini. Naglasila je da je njihova misija razvojna s ciljem pomoći svim građanima BiH te da kroz pomoć lokalnim vlastima rade na postizanju održivog razvoja, prenosi Fena.
Pohvalila je aktivnosti Vlade Federacije BiH u ovom mandatu, posebno istakavši postignute rezultate koji se odnose na smanjene siromaštva i inkluzivnost. Poručila je da je ova Vlada Federacije BiH postigla veoma mnogo u realizaciji ciljeva održivog razvoja.

