Pa u Seattle po bodove

Jako, pametno i hrabro

Redakcija
2 min čitanja
Selektor Barabrez, članovi stručnog štaba i naši reprezentativci na treningu u Salt Lake Cityju (Foto: NS BiH)

“A” reprezentativci Bosne i Hercegovine su jučer na RSL stadionu u Salt Lake Cityju odradili trening.

- Marketing -

Predsjednik NS BiH Vico Zeljković sa svojim saradnicima pružio je podršku stručnom štabu i igračima uoči narednih izazova koji našu ekipu očekuju na Svjetskom prvenstvu.

Uoči treninga predstavnicima medija su se obratili Amar Dedić i Samed Baždar.

Dedić se osvrnuo na prethodni meč, ali i na narednog protivnika, selekciju Katara: “Možemo se složiti da je protiv Švicarske moglo bolje. Previše smo im prostora ostavljali. Ipak svi su se borili i ne možemo nikome zamjeriti. Nakon crvenog kartona je bilo teže i primili smo više golova. Realno, sada kada znamo da nam treba pobjeda protiv Katara, moramo napasti od prve minute i pokazati da želimo pobijediti. Vjerujem da to možemo i da ćemo proći u narednu rundu takmičenja.”

Baždar je između ostalog rekao: “Sigurno da ostaje žal zbog poraza od Švajcarske. Sigurno da smo do tog 75. minuta dobro igrali i mogla se utakmica okrenuti i na našu stranu. Na ovako visokom nivou i jedna greška može da te košta. Švajcarska je to iskoristila i pokazala da je veoma dobra ekipa. Mi sad sve misli moramo usmjeriti na Katar i na najvažniju utakmicu na Svjetskom prvenstvu koja je pred nama.”

Do utakmice sa Katarom izabranici Sergeja Barbareza će odraditi još tri treninga, saopšteno je iz Nogometnog saveza BiH.

Podijeli ovaj članak